Voyage SE – RAFCBajnoki mérkőzés 17. forduló

2-1
2-0

A mérkőzés jegyzőkönyve

A 17. forduló nyitó napjának egyik mérkőzését, a Voyage és a RAFC csapata játszotta a narancs-kékek “otthonába”. Az első félidőben a hazai alakulat kezdett be erősen, melynek eredménye már a 3. percben megmutatkozott, mikor Győr Adrián mattolta Magyarics kapuját. A góltól még nagyobb lelkesedéssel kezdtek játszani Farkas mester tanítványai. A játékrész nagyrészében ők birtokolták a labdát, a vendég csapat ekkor csak asszisztált a mérkőzéshez. A félidő utolsó percében, a parádésan játszó Lotz Ádám talált be a kapuba, mellyel 2-0 eredménnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrészben, a zöld mezesek mintha egy másik csapatot küldtek volna ki a pályára. Átvették a játék irányítását, és Berndt találatával a 49.percben 2-1re módosították az eredményt. A félidő hátralévő felében a RAFC több helyzetet is kidolgozott, de vagy a parádésan védő Zsila kapus, vagy a hazai védők az utolsó pillanatban remekül oldották meg feladatukat.

Összességében egy jó mérkőzést láthattak a nézők, ahol a hazai csapat lelkesedése és akarata meghozta a három pont otthontartásának eredményét. Külön érdemes megemlíteni a játékvezető Király Szilveszter ténykedését, aki néhány apró hibától eltekintve, kimagasló színvonalon vezette le a mérkőzést.